Alkalmazástechnikai irányelv
Alkalmazástechnikai irányelv
Kérjük, válassza ki a letölteni kívánt fejezeteket.
Tartalomjegyzék

Felületek és színválaszték

Szórólakkozás

A PREFABOND kompozit lemezek szórólakkozhatók. Ehhez kereskedelemben kapható, levegőn száradó akril- vagy kétkomponensű poliuretán lakkok használhatók. A száradási folyamat felgyorsítására legfeljebb 70 °C-on végzett kemencés szárítás alkalmazható.

  • A szórólakkozásnál használt lakkrészecskék tulajdonságaitól függően a hajlítási területeken világosodás, illetve lakkrepedések és lepattogzások jelenhetnek meg. Ezért ajánlott az elemek éleinek előzetes meghajlítása a szórólakkozás előtt.
  • A meglévő bevonatot autókarosszériákhoz használt csiszolópapírral mattítsa meg (szemcseméret: 600–800). Ehhez alkalmas egy excenteres csiszológép.
  • Ezt követően a felületet sűrített levegős pisztoly és oldószer segítségével tisztítsa meg a portól és a zsíros foltoktól.
  • Csak a látható felületet lakkozza, a PREFABOND alumínium kompozit lemez vágott éleit ne, mivel ezeken csak csekély tapadás érhető el.

Öntapadó és dekoratív fóliák és matricák

  • Ügyeljen rá, hogy felragasztás előtt a kezelendő felületek por- és zsírmentesek legyenek.
  • A környezeti hőmérsékletnek és a hordozóanyag hőmérsékletének minden fóliatípus esetében meg kell felelnie a gyártó által meghatározott hőmérsékletnek. Alkalmazáskor ügyelni kell arra, hogy a hőmérséklet ne csökkenjen 4 °C alá.
  • Különös óvatosság szükséges a hordozó- és védőfólia eltávolítása után!
  • Ragassza fel az öntapadó fóliát egy simító segítségével. Középről kifelé, a szélek irányába simítsa, hogy megelőzze a légbuborékok kialakulását.
  • A fólia felhelyezésének befejezéséhez a feldolgozás során keletkezett légbuborékokat óvatosan szúrja meg egy tűvel, és a levegőt hüvelykujjával vagy egy simítóval nyomja ki.